انواع روغن سوخته صنعتی – خانگی

روغن سوخته چیست ؟

در این محتوا از سایت مدرن بازیافت به بررسی روغن های سوخته و یا کار کرده میپردازیم.

پس از استخراج روغن از نفت خام یا روغن های سنتر شده آن جهت کاربردهای گسترده در صنعت دریانوردی، خودرو، کشاورزی و هوانوردی به کار میگیرند. از جمله کاربرد های روغن در این صنایع شامل: روانکاری، برش فلز، انتقال حرارت، انتقال قدرت و… است.

که پس از استفاده در این بخش ها نیاز به تعویض روغن کار کرده ( روغن سوخته ) است. در این زمان به این روش روغن کار کرده تولید گردیده و بدست می آید که روغن سوخته یکی از خطرناک ترین پسماند ها در جهان محصوب میشود.

افراد شرکت ها و سازمان های زیادی در جهان در زمینه جمع آوری تصفیه و دفع روغن کار کرده مشغول به کار می باشند.

روغن سوخته شرکت بازیافت

 تعریف کلی از روغن سوخته

هر روغنی که خواص شیمیایی و فیزیکی خود را از دست داده و یا به دلیل استفاده با ناخالصی هایی مانند: ذرات فلزی، مواد شیمیایی، گرد غبار و الیاف مخلوط شده است. این زمانیست که دیگر روغن کارایی و کاربرد خود را از دست داده و تبدیل به روغن سوخته گردیده است .

روغن پس از استفاده در صنایع خودروها، کشاورزی، دریانوردی و هوانوردی تبدیل به روغن سوخته می شود. که در این زمان از چرخه اولیه در بخشهای مورد استفاده خارج و نیاز به جمع آوری، بازیافت، دفع ضایعات روغن سوخته است در این زمان اشخاص، شرکت ها، سازمان هایی که دراین زمینه تخصص دارند وارد این عرصه می گردند.

تا این وظیفه مهم و حیاتی را جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست و هدر رفت منابع زیرزمینی ایفا کنند. که تمام این گروه ها از دو روش برای بازیافت و یا دفع روغن کار کرده استفاده میکنند.

  1. جمع آوری و حمل به کارخانه های تصفیه روغن کار کرده و تبدیل به روغن های اولیه
  2. جمع آوری و حمل و بسته بندی و دفع بهداشتی روغن سوخته

توضیح: حدود 90 درصد روغن ها در جان قابلیت تصفیه را دارا میباشند.

بخش هایی که در آن ها روغن سوخته تولید میشود:

1-بخش هوانوردی

تمامی هواپیما ها، موشک ها، فضاپیماها، ماهواره ها، ایستگاه های فضایی جهت روانکاری قطعات ،خنک کاری موتورها و روانکاری در موتورها از روغن استفاده میشود. که پس از مصرف به روغن کار کرده تبدیل میگردند. جهت بازیافت جمع آوری می شوند.

2-بخش صنعت

در تمامی گیریبکسهای صنعتی، توربین ها، انتقال حرارت کمپرسورها و تمامی دستگاه های هیدرولیک و پمپ های هیدرولیک و فلزکاری و غیره… از روغن استفاده می شود. که پس از مصرف تبدیل به روغن کار کرده میگردد که نیاز به تعویض دارد. و بعد از تعویض جهت بازیافت دوباره جمع آوری می گردند.

3-بخش دریایی

در تمامی کشتی ها، زیردریایی ها، سکوهای نفتی در دریا، مراکز تحقیقات در زیر دریا موتورها، گیریبکس ها، تجهیزات هیدرولیک و… استفاده می شود که همگی جهت خنک کاری، روان کاری و انتقال قدرت نیاز به روغن دارند. و پس از استفاده روغن در این تجهیزات روغن مصرف شده تعویض می گردد در این زمان است که به روغن کار کرده تبدیل گردیده و در مخازن جهت بازیافت نگهداری می شود.

4-بخش نیرو

تمامی تجهیزات تولید نیرو در جهان جهت خنک کاری، روان کاری، نیازمند استفاده از روغن هستند مثل ژنراتور ها، توربین ها، ترانسفورماتورها…..که روغن در این تجهیزات نقش کلیدی ایفا میکند و پس از استفاده به روغن سوخته تبدیل میگردد و به کارخانه های بازیافت روغن ارسال می گردند.

5-بخش خودرو

تمامی موتور های دیزلی، بنزینی برقی برای حیات خود در جهت خنک کاری، روان کاری و تمیز کاری به روغن وابسته می باشند. در این خودرو ها هم روغن نقش کلیدی ایفا میکند که پس از استفاده به روغن سوخته تبدیل میگردد. و جهت بازیافت به کارخانه های بازیافت روغن ارسال می گردند.

روغن سوخته اگر در جهان مدیریت نگردد و به شکل صحیح بازیافت یاضایعات آن دفع بهداشتی نشود عامل ایجاد آلودگی های وسیعی در سطح زمین و زیر زمین میگردد و باعث ایجاد سرطان و بیماری های مصری برای انسان و حیوانات میگردد.

این شرکت با توانایی بالا و همکاری با کارخانه های تصفیه روغن کار کرده آماده همکاری با صنایع در خصوص جمع آوری و بازیافت روغن های سوخته صنایع میباشد.

با مراجعه به قسمت خدمات بازیافت از منوی سایت مدرن بازیافت سپاهان در خصوص خدمات این شرکت اطلاعات لازم را کسب کنید.