ضایعات انواع شیشه سفید

در ابتدا باید روند تولید ضایعات شیشه سفید را بدانیم:

شیشه‌های قدیمی که بر اثر شکستگی و فرسودگی با خاک یا سایر مواد معدنی ترکیب شده‌اند ضایعات شیشه نام دارد. خرید ضایعات شیشه فواید مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره میکنیم.ضایعات شیشه سفید از مخلوط عناصر مختلف آهک، سیلیس، کربنات سدیم و منگنز اکسید تشکیل شده است. که در فرآیند تولید انواع شیشه های مختلف براساس نوع کاربرد شیشه و مورد استفاده مواد دیگری به آن اضافه می گردد اما بیش از 90% شیشه از این مواد تشکیل می گردد. قیمت ضایعات شیشه را میتوانید از کارشناسان مدرن بازیافت 091301315013 بپرسید .

ضایعات انواع شیشه

تقسیم بندی مصرف شیشه:

شیشه از دیرباز جز پرکاربرد ترین تولیدات انسان بوده است و قدمت استفاده از آن به هزاران سال پیش می رسد. با گسترش صنعت و پیشرفت امکانات، امکان برگردان این محصول به چرخه طبیعت نیز فراهم شد. شیشه از آن جهت که بارها قابلیت بازگشتن به چرخه طبیعت را دارد محصولی پربازده است.

شیشه یکی از ارزان ترین محصولات صنعتی ساختمانی…. در بازار می باشد. که دارای ضایعات فراوان نیز هست ضایعاتی که در تولید حمل نقل، نصب و در زمان مصرف بوجود می آید. دارای ضایعات فراوان است. شیشه به دلیل گستردگی مصرف خود که به چهار بخش تقسیم می گردد.

  1. ساختمان (خرید واتراستاپ)
  2. صنعت
  3. خودرو
  4. داروسازی
  5. خوراکی

چرا بازیافت شیشه را انجام دهیم ؟

در تمامی این بخش ها پس از استفاده یا شکسته شدن جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست، حفظ منابع طبیعی، انرژی و جلوگیری از آلودگی هوا و آب می بایست شیشه ضایعاتی را دوباره بازیافت کرد و به چرخه بازگرداند. اما در کشور عزیز ما به علت عدم جداسازی شیشه از مابقی زباله ها در مبدا کار تفکیک آن در مقصد خیلی سخت و هزینه بر است و از آنجایی که ضایعات شیشه سفید یک کالای ارزان در کشور است امکان هزینه بالا جهت تفکیک، تمیز کردن و بازیافت شیشه در مقصد بصورت کامل وجود ندارد.

لینک پیشنهادی : خرید ضایعات لاک

انواع ضایعات شیشه

شیشه ها با روش های شیمیایی و فیزیکی قابل بازیافت هستند. بازیافت شیشه در این روش ها نیازمند این است که شیشه در قالب های مخصوص ریخته و در کوره پخته شود. با شکسته شدن شیشه، مواد شیشه ای تشکیل شده از آن خارج شده و از آن در برابر نور و حرارت محافظت می شود. از طرف دیگر با استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی، گرما کاهش یافته و به صورت شیشه ای باقی می ماند. با تجزیه ضایعات شیشه و جایگزینی آن ها در تولید شیشه، می توان از تخریب بیشتر محیط زیست جلوگیری کرد. کاربرد ضایعات شیشه در تولید محصولات مختلف در سراسر جهان به روش های مختلفی صورت می پذیرد.

جدا سازی شیشه از دیگر زباله ها

 نیاز به همکاری همه اقشار جامعه جهت جداسازی شیشه ضایعاتی از مابقی زباله ها کاملا مشخص و مورد توجه باید قرار گیرد تا با جداسازی شیشه ضایعاتی و بازیافت شیشه از آلودگی محیط زیست حدر رفت انرژی، آلودگی هوا و مصرف زیاد منابع معدنی جلوگیری به عمل آید و از انباشت شیشه های ضایعاتی در بین زباله ها که تا هزاران سال در زمین بجا می ماند جلوگیری به عمل آید..

کشورهای صنعتی بایک فرهنگ سازی صحیح حتی به مرحله ای رسیده اند که انواع شیشه های دارو، مربا، نوشیدنی و… را در مبدا پس از استفاده از یکدیگر جدا می کنند.که این کار باعث می شود ضایعات شیشه سفید فقط با یک شستشو کامل دوباره برای پر کردن به کارخانه های مربوطه باز گردانده شوند. با این کار حتی دیگر نیاز به بازیافت وجود ندارد. این شیشه ها بدون نیاز به بازیافت و صرف هزینه های بازیافت و آلودگی به چرخه بازمی گردند.

لینک پیشنهادی : تولید جامبوبگ

ین شرکت با داشتن دانش و توان بازیافت انواع شیشه های ضایعاتی آماده همکاری با تمام سازمان ها و صنایع و… است.با بازیافت شیشه به ازای هر تن 14 درصد آلودگی کمتر ایجاد می شود. به ازای هر تن شیشه 8.72 پوند آلودگی ایجاد می گردد. 32 درصد انرژی کمترذخیره نیاز است

جهت  فروش و خرید ضایعات در اصفهان با مشاوران ما در مجموعه مدرن بازیافت در تماس ۰۹۱۳۰۱۳۱۵۱۳ باشید

مراحل و چگونگی بازیافت

یکی از بهترین راه حل ها برای حفظ محیط زیست بازیافت است در این قسمت مراحل بازیافت شیشه و فرایند آن را بررسی میکنیم :

1. جمع آوری شیشه های مصرف شده :

ابیتدا شیشه های دور ریخته شده جمع آوری می شوند. هر شیشه ای وارد چرخه بازیافت نمی شود مثلا آن هایی که کاربرد های شیمیایی و طبی داشته اند دفن می شوند. که اگر افراد تفکیک زباله را انجام دهند این مرحله سریع تر انجام میشود.

2.انتقال به مرکز بازیافت:

محصولات جمع شده توسط ماشین های حمل مخصوص به کارخانه بازیافت انتقال داده می شوند.

3.تفکیک انواع شیشه:

دوباره خود شیشه ها بر اساس رنگ (رنگ ها سبز و قهوه ای نیز جدا میشوند) ، شفاف بودن باید تفکیک شوند زیرا بازیافت همه این ها در کنار یکدیگر منجر به تولید محصولی بدشکل و کدر و زشت می شود.

4.خرد کردن و جداسازی:

مواد غذایی، چسب ها و دیگر مواد زائد از شیشه ها جدا می شوند و شیشه های رنگی به خرده شیشه تبدیل می شوند که اینکار باعث آسان تر شدن فرایند بازیافت می

شود.

5.ذوب و ترکیب شیشه:

شیشه های خرد شده در دستگاه مخصوص حرارت دهنده، ذوب می شوند. در اکثر اوقات به شیشه ذوب شده ترکیباتی مانند سیلیس، کربنات سدیم (خاکستر سودا) و آهک اضافه می گردد.

6. تولید محصولات جدید:

شیشه ذوب شده از دستگاه خارج شده و پس از آن برای تولید محصولات جدید آن را سرد کرده و به آن شکل می دهند. بدین ترتیب، شیشه دوباره به چرخه مصرف باز می گردد.

جمع بندی

به علت صرفه جویی های اقتصادی، حفظ مواد اولیه و در نتیجه حفظ سلامت محیط زیست افزایش زیبایی محیط شهرها به دلیل استفاده از زباله ها و استفاده چندباره از محصولات دورریخته شده بازیابی این محصول یک ضرورت است.